Історія
Склад
Друга вища освіта
Підвищення кваліфікації
Військова підготовка
Автошкола
IELTS
Менеджмент ОСББ
Конференції
Науковий журнал "Економіка сьогодення"
Контакти

 

Військова підготовка

          

          

          

20-21 травня 2017 року уже вшосте на Полтавщині відбувся обласний військово-патріотичний захід «Жіночий батальйон», на базі ПОДОЦ «Маяк» (с. Головач, Полтавський район), де прийняли участь студентки військової підготовки ПУЕТ, а саме: Костюкевич Ірина, Мазюра Юлія, Мазюра Лілія, Грабовчак Ярослава та Борисенко Марина.

Дівчата ознайомилися з тактикою розвідувально-диверсійних груп, теорією мінної безпеки, та медичною допомогою пораненому в умовах наближених до бойових. Брали участь у військово-патріотичному квесті «Патріот».

Полтавський університет економіки і торгівлі  отримав подяку від організаторів вишколу, а кожна учасниця - сертифікат про проходження навчання.

          

Студенти військової підготовки ПУЕТ прийняли участь в урочистостях до Дня українського добровольця

17 січня цього року Верховна Рада України прийняла постанову про встановлення Дня українського добровольця 14 березня. Саме у цей день у 2014 році зі столичного Майдану добровольці відправилися на Схід. Тому 14 березня в цьому році вперше у театрі ім. М. В. Гоголя відбувся святковий концерт до Дня українського добровольця, на якому і побували студенти військової підготовки ПУЕТ.

Свято розпочалося піснею “Збережи мене в серці своїм”. Хвилиною мовчання вшанували загиблих бійців АТО.

На святі були присутні керівники Полтавської ОДА та військовий комісар Полтавського обласного комісаріату, які нагородили учасників АТО та волонтерів орденами, нагрудними знаками та грамотами.

          

У ПУЕТ відбулося урочисте святкування Дня Збройних Сил України та вручення погонів «молодшого лейтенанта запасу» студентам військової підготовки. На захід завітали офіцери військової частини А3384, військові комісари м. Полтави, полковники запасу та ветерани університету. Привітав зі святом та нагородив почесними грамотами студентів військової підготовки ректор Полтавського університету економіки і торгівлі О. О. Нестуля. Випускникам військової підготовки, які пройшли повний курс військової підготовки, були вручені погони «молодших лейтенантів». 

В добрий путь молоді лейтенанти!

          

Навчання на військовій підготовці

Студенти військової підготовки ПУЕТ набору 2016 року розпочали заняття за новими програмами, якими передбачено збільшення навчального часу на вивчення загальновійськових дисциплін: «Стрілецька зброя», «Радіаційний, хімічний і біологічний захист підрозділів» та ін.

Третій курс навчання придбав військову форму нового зразка, більш придатну для польових занять. Студенти сумлінно опановують як теоретичний,так і практичний курс, а також беруть активну участь у суспільному житті університету та міста. Велику підтримку відчувають майбутні офіцери запасу від керівництва нашого вишу, а саме від ректора університету професора Нестулі Олексія Олексійовича.

 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці

          

Другий випуск офіцерів запасу в ПУЕТ

30 липня 2016 року, біля пам’ятника слави героям-авіаторам,  відбувся  другий випуск офіцерів запасу. Сорок шість студентів Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) пройшли військові збори, склали державні іспити та урочисто присягнули на вірність Україні. Два роки хлопці та дівчата, крім основної професії, проходили військову підготовку, і вже нині дехто з них планує пов’язати своє життя зі службою в силових структурах і Збройних силах України.

Із промовами виступили ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Олексійович Нестуля, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Микола Іванович Степаненко, висловивши теплі та щирі слова привітання на адресу випускників.

Дружня родина ПУЕТ пишається випускниками, дівчатами та хлопцями, які готові стати на захист своєї країни в такий нелегкий для неї час.

Подальших успіхів вам у житті

          

Вітаємо студентів ПУЕТ з успішним складанням вступних випробувань на військову підготовку!

26 травня 2016 року студенти, які виявили бажання вступити на військову підготовку офіцерів запасу, успішно пройшли випробування та конкурсний відбір, що приймали представники Харківського університету повітряних сил ім. І. Кожедуба разом із викладачами ПУЕТ.

Бажаємо нашим студентам досягти омріяної мети – отримати звання офіцера запасу!

          

Жіночий батальйон-ІV

20-21 травня 2016 року в Головачі Полтавського району відбулися військово-патріотичні навчання «Жіночий батальйон-ІV». Близько сотні різних за віком і статусом дівчат вчилися азам військової підготовки. Вони стріляли з різного виду зброї, опановували невідкладну медичну допомогу, вивчали тактику бою тощо. Активну участь у навчанні взяли студенти військової підготовки університету Костюкевич Ірина, Назарова Анна, Мазюра Лілія, Мазюра Юлія.

За час навчання дівчата засвоїли армійські ази, ознайомились зі стрілецькою зброєю, навчилися правильно розбирати та збирати автомат, споряджати магазин патронами, орієнтуватися на місцевості, користуватися бронежилетом та іншими засобами індивідуального захисту. Вони випробували свої сили під час військово-тактичної гри «Лазертаг».

За три дні курсантки ознайомилися з тактикою поведінки в бою і правилами десантування з військової техніки. Особливо серйозний підхід до організації уроків із першої медичної допомоги. Їх провели «Білі берети», медпрацівники, які працювали в зоні бойових дій.

Такий захід в області проходить вчетверте. Цього разу - під палючим сонцем, а торік дівчат тестувала на стійкість груднева мряка. Відступати ні тоді, ні зараз ніхто й не думав. Що змушує цих дівчат, яким природою закладено нести життя, брати до рук зброю? Когось - проста цікавість, хтось хоче випробувати себе, а хтось насправді відчуває в собі сили виборювати мир на своїй землі.

Так тримати!

          

Урок мужності – зустріч з героями

20 квітня 2016 року у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся урок мужності.

Матері народжують дітей для щастя і миру. Та кожному  поколінню українців  випадає своя війна. Прадіди й діди врятували світ від фашистської чуми, батьки чесно виконували військовий обов’язок у гарячих точках планети, а від мужності синів, які нині воюють у зоні АТО, залежить цілісність і незалежність держави.

Їх героїзм, любов до батьківщини, відповідальність за спадкоємність наших традицій і готовність захищати наші цінності – сім’ю, рідний дім, малу батьківщину і велику Україну, свободу і гідність мають сьогодні стати уроком для нас.

У нашій історії багато сліз, крові і втрат. Але незмірно більше в ній краси людського подвигу заради життя.

Цього дня в університеті вшануймо пам’ять усіх українських героїв, які загинули у боротьбі за незалежність і єдність нашої держави.

Почесними гостями військово-патріотичного заходу стали:

Заікін Олександр Федорович – інвалід І групи, учасник Великої Вітчизняної війни, який брав участь у звільненні м. Полтава;

Захаренко Микола Григорович, полковник запасу, учасник бойових дій 1979–1981 року в Афганістані;

Лестюхін Валерій Павлович, майор поліції, заступник командира батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Полтава», який 15 квітня був нагороджений наказом міністра внутрішніх справ України, Аваковим Арсеном Борисовичем нагородною зброєю.

Наші прадіди й діди мріяли, щоб Друга світова була останньою війною на їхній землі. Але вперше за 70 літ знову Україна у вогні.

Сьогодні бійці в зоні АТО чесно і віддано виконують свій військовий обов’язок, боронячи наше мирне небо, відстоюють нашу територіальну цілісність і незалежність. У цивільному житті люди різних професій тепер стали воїнами, захисниками, героями.    Вони – теперішній голос нашого сумління, наша гідність, приклад сили і незламності українського духу.

Будьмо гідними своїх предків, будьмо вдячними нашим сучасникам, бережімо волю і незалежність України. Шануймо себе і свою гідність і шанованими будемо іншими.

Дякуємо нашим гостям за їх подвиг, за їх щирі слова. Хай вони для нас усіх будуть уроком мужності!

          

Студенти військової підготовки старанно вивчають військову справу

Студенти університету, які навчаються на факультеті підготовки офіцерів запасу Харківського університету повітряних сил ім. І. Кожедуба, розпочали заняття у другому семестрі з вивчення дисциплін: «Тактика Повітряних Сил Збройних Сил України», «Теоретичні основи роботи військового соціального працівника», «Загальна тактика», «Стройова підготовка» та інших відповідно до програми навчання. У попередньому семестрі студенти не лише відвідували заняття, але й брали активну участь у військово-патріотичних заходах університету та міста.


Заняття зі стройової підготовки


Заняття зі стрілецької зброї


Полковник Дуб Е. П. проводе заняття з дисципліни «Теоретичні та методичні основи роботи військового соціального працівника».


Полковник Стрижак В. В. проводе заняття  з дисципліни «Тактика Повітряних Сил Збройних Сил України»


Святкування Дня захисника України в театрі ім. М. В. Гоголя


Святкування Дня захисника України в театрі ім. М. В. Гоголя


Майбутній офіцер має бути лідером. Це усвідомлюють студенти, завдяки спілкуванню зі
С. І. Нестулею


Студентам військової підготовки вивчити історію м. Полтава допомагає О. Литвин


Підсумком навчання на військовій кафедрі є вручення довідок про присвоєння військового звання «молодший лейтенант запасу»

Студентки військової кафедри Юля та Ліля Мазюри

Аня Назарова


Студенти військової кафедри взяли участь у військово-патріотичній грі «Жіночий батальйон – ІІІ»

          

«Жіночий батальйон –  III»

12, 13 грудня 2015 року Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації проводило військово-патріотичний захід «Жіночий батальйон – III». Вперше в цьому заході взяли участь студенти військової підготовки ПУЕТ І.І. Костюкевич, Л.О. Мазюра, Ю.О. Мазюра. Дівчата пройшли загальновійськову підготовку, а саме: тактику дій у складі військового підрозділу,  користування військовим спорядженням, вогневу підготовку, основи самозахисту без зброї, основи домедичної допомоги за адаптованими стандартами ТССС (НАТО).


На бойовому завданні


Ліля і Юля Мазюри                      Іра Костюкевич


          Сертифікат за участь  у навчанні

          

Перший випуск офіцерів запасу в ПУЕТ

28 липня 2015 року, біля пам’ятника слави героям-авіаторам,  відбувся  перший випуск офіцерів запасу. Більше шестидесяти студентів Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) пройшли військові збори, склали державні іспити та урочисто присягнули на вірність Україні. Два роки хлопці та дівчата, крім основної професії, здобували військову підготовку, і вже нині дехто з них планує пов’язати своє життя зі службою в силових структурах і Збройних силах України.

Із промовами виступили ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Олексійович Нестуля, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Микола Іванович Степаненко та ректор Полтавської державної аграрної академії  Валентина Іванівна Аранчій, висловивши теплі та щирі слова привітання на адресу випускників.

Дружня родина ПУЕТ пишається випускниками, дівчатами та хлопцями, які готові стати на захист своєї країни в такий нелегкий для неї час.

Подальших успіхів вам у житті!

          

Військова підготовка студентів ПУЕТ за програмою підготовки офіцерів запасу

Студенти університету, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу, успішно засвоюють програму військової підготовки й беруть активну участь у суспільному житті університету та міста.


Оглядова екскурсія по місту


У Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба


День Збройних Сил України
Театр Гоголя


День соборності України
Листопад

  

  


День закоханих
Музей Полтавської битви


Річниця Небесної сотні
Актова зала університету


Практичні заняття з надання першої медичної допомоги


Музей авіації та космонавтики

          

6 грудня - День Збройних Сил України

Офіційна історія українського війська досить коротка в Незалежній Україні. Насправді Українська армія зародилася кілька століть тому, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах з часів Київської Русі аж до Великої Вітчизняної війни. І сьогодні солдати й офіцери Збройних сил України гідно продовжують традиції дідів і батьків.

Студенти військової підготовки, майбутні офіцери запасу, сумлінно вивчають військову справу.


Студенти військової кафедри взяли участь у дні  відкритих дверей в університеті


Заняття з предмету «Стрілецька зброя та вогнева підготовка» проводе п/п-к запасу Фрунт Р.М.


Заняття з предмету «Радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів» проводе п-к запасу, к.т.н. Гишко Г.Б.


У Харківському університеті повітряних сил


Студенти військової  підготовки відвідали музей дальньої авіації

Щиро вітаємо студентів та викладачів університету з днем Збройних Сил України!

          

Студенти другого курсу навчання на військовій
підготовці  приступили до занять

13 вересня 2014 року студенти другого курсу навчання на військовій підготовці офіцерів запасу приступили до занять. Відповідно до програми підготовки передбачено вивчення таких дисциплін «Тактика Повітряних Сил Збройних Сил України», «Радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів», «Теоретичні та методичні основи роботи військового соціального робітника».

 

Заняття проводили:

 • полковник запасу Гриценко В.Л.

 • полковник запасу Стрижак В.В.

 

 • полковник запасу Дуб Е. П.

 

Бажаємо всім студентам успішного навчання!